Fitness Gurusu – Levin Tahmaz

7 Şubat 2016
Önceki1 / 2Sonraki

101742329.tifS: Yağlarımın kasa dönüşmesini istemiyorum, sadece diyet yaparak zayıflamak istiyorum, mümkün mü?

Öncelikle bu büyük şehir efsanesini unutun. Bu efsanenin çıkış noktası aslında üzülerek belirtmeliyim ki diyetisyenlerdir. Bu konuyla ilgili uzun zaman önce canlı bir yayında bir diyetisyen arkadaşla tartışmıştım.

Bir yağ kütlesinin kasa dönüşmesi için o yağın içinde, kılcal damarlar, bağ doku, normal damarlar, kas lifleri ve kemik olması gerekir. Siz hiç bu saydıklarımı gördünüz mü maalesef ben görmedim.

Haliyle hiç bir zaman yağlarınız kasa dönmez. Mevcut olan durum kas dokunuzun üstündeki yağlı kütle kayboldukça kasın ortaya çıkmasıdır. Bir de şöyle bir husus var maalesef yine bunu diyetisyenlerimiz çok yapıyor. “Önce zayıfla sonra başlarsın spora.” Evet. Diyet yaparak mucizevi bir şekilde zayıflayabilirsiniz. Ancak sadece diyet yaparak sadece kütle kaybı da yaşama riskiniz yüksek olasılıktır. Egzersiz yapmadığınız için, zayıflamanızla birlikte çatlamalar ve sarkmalar “bakın altını çizerek belirtiyorum” kesinlikle ve kesinlikle olacaktır.Bu durum çok kilolu olup da sadece diyetle zayıflayan kişilerde çok bariz görünür. Onun için doğru beslenme ve doğru egzersizle %100 verim alabilirsiniz. Böyle söylemlerde bulunan kişilerden hemen uzaklaşın lütfen. Bu insanlar size yardımdan çok zarar verecekler.

Önceki1 / 2Sonraki

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir