Vücudunu Değiştiren Gerçek: Mesleğin-Mahmut Talha Sağlıklı

29 Aralık 2015
Önceki1 / 2Sonraki

Vücudunla Konuş – 4

101474538.tif
İş yaşamı hayatımızın önemli bir parçası çünkü çalışmak, hayatımızı idame ettirmek ve kazanmak zorundayız. Peki kazanırken kaybettiklerimizin ne kadar farkındayız? Bu yazı fark etmeniz için hazırlandı.

Spor salonunda tanıştığım bir çok kişi yoğun iş temposundan ve kendisine vakit ayıramamaktan şikayet ediyor hatta maddi kaygıları olmasa, şu an yaptıkları işi yapmayacaklarını belirtiyor.

Kolay değil bir günlük zaman diliminin üçte birini iş yerinde geçiriyoruz ki bu ciddi bir zaman demek. Bu süreçte vücudumuz da belirli ayarlamalar yaparak mesleğimize göre adapte olmaya çalışıyor. İster masa başı çalışan olun ister fiziksel bir efor sarf ediyor olun değişmeyen bir gerçek sizi bekliyor; “Mesleğiniz vücudunuzun değişmesine ve çeşitli duruş bozukluklarına yol açıyor”.

Sürekli ayakta duran bir tezgahtar, gün boyu hesap yapan bir muhasebeci, ofiste masa başına mahkum bir çalışan sizce nasıl etkilenir? Taşı delen suyun devamlılığıdır misali mesleğiniz vücudunuzu nasıl değiştirebilir? Hazırsanız meslek gruplarına bir göz atalım ve vücudumuzla konuşmaya başlayalım.

Önceki1 / 2Sonraki

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>